Esküvői játékok

2009.09.15. 17:07 | SGYA | Szólj hozzá!

 

Tojásgörgetés
Az ifjú férjet egy asztalra állítjuk (hogy mindenki jól lássa) majd a menyasszony kezébe egy nyers tojást ad a vőfély, amit a menyasszonynak a férje nadrágja egyik szárán fel, majd a másik szárán le kell görgetnie anélkül, hogy a tojás megsérülne. Alternatív változatként fagyasztott tojást is használhatunk :o).
Látványos megnyitója a bulinak vacsora után. A játék során a vendégek képeslapokra nászajándékokat írnak fel az ifjú párnak. Természetesen jelképes ajándékokra kell gondolni, mint lemossuk autótokat, kivasalunk helyettetek, meghívunk egy vacsorára, mi vesszük az első pelenkát. A képeslapokat előre megcímezzük a címetekre, és felbélyegezzük. Fontos, hogy mindenki olvashatóan aláírja. Ezután a lapokat gázzal töltött lufikra kötjük és szélnek eresztjük őket. Amelyik képeslap megérkezik hozzátok azt be lehet váltani feladójánál.
A vőfély egy sodrófát fog a lába közé és elkezd vele főleg csárdást táncolni. A feladat az, hogy a sodrófát egy másik nemű embernek átadja a lába közé anélkül, hogy kézzel megfogná és, hogy a sodrófa leesne.
A menyasszonyt székre ültetjük négy barátnőjével együtt. A hölgyek szabaddá teszik vádlijukat miközben kint a vőlegény szemét egyik barátja beköti anélkül, hogy látná ki hova ült le. A vőlegény feladata az, hogy párja lábát (tapintással) a vőfély irányításával megtalálja. Akit kiválasztott még bekötött szemmel meg kell csókolnia.
Ehhez a játékhoz két csoportot kell alkotni egyenként 4-6 főből, akik egymás mellett vagy mögött felsorakoznak. Mindkét csapat kap egy kanalat, amelynek a végére többméternyi spárga vagy zsinór van erősítve. Minden játékosnak a bal ujjánál kell bebujtatni a kanalat és a jobb lábszárán kell előjönnie. Amelyik csapat utolsó játékosánál először bukkan elő a kanál, persze úgy, hogy közben minden csapattag össze van kötve a zsinórral, az a nyertes. Vigyázni kell, hogy a szoknyában lévő hölgyek száma mindkét csapatban megegyezzenek.
Egy nagy lepedőre egy óriási szívet festünk előzetesen. A szívbe beleírjuk az ifjú pár keresztnevét és az esküvő dátumát. Egy-egy körömvágó ollót adunk az ünnepeltek kezébe, hogy azzal vágják ki a szívet. Amikor elkészültek, át kell lépniük a lepedőszív lyukán, vagy a vőlegény karjában tartva kedvesét teszi meg a lépést. A násznép tagjai aláírásukkal és jókívánságaikkal örök emléket írhatnak a kivágott szívre, így az örökké emlék marad.
Minden hölgy bokájához egy lufit kötözünk. Az uraknak meg kell próbálniuk tánc közben a többi pár lufijára lábukkal rátaposni és közben saját párjuk ballonjára vigyázni.
A hölgyek kölcsönadják egy cipőjüket, és ezeket a táncparkett közepén egy kupacban összegyűjtjük. Ezután az urak mindegyike kiválaszt egy cipőt és megkeresi a hozzá tartozó hölgyet kivel táncol egyet.
Az ifjú pár két-két vendég felemelt és összeérintett karjai alatt lépeget az asztala felé, minden vendégpár alatt csókot váltanak. Amint egy-egy pár alatt átmentek már, az a pár előremegy, és így vezetik el a fiatalokat a helyükig. Nagyon édes, csak a vendégekkel meg kell beszélni.
Készítsünk néhány kérdésből álló kérdőívet a menyasszonyról, vőlegényről és kérdezzük meg azokat az ott lévő vendégektől. Lássuk kik azok, akik, "igazán" ismerik az ifjú párt! (A kérdések tartalmazhatnak, olyanokat, mint: hol ismerkedtek meg, mi volt az ara első munkája, ... találjunk ki találó kérdéseket). Aki a legjobban ismeri őket, megérdemel egy kis ajándékot. Ennek a játéknak egy másik ismert formája, mikor a vendégek feltesznek kérdéseket az ifjú pár részére, amit a párnak egyszerre kell megválaszolnia, ha a két válasz megegyezik, a kérdező vendég, vagy vendég-asztal jutalmat kap.
Találj vagy végy egy kedves kis üveg vagy más átlátszó tároló edényt, és töltsd meg cukorkával, vagy aprópénzzel. Bármi lehet, aminek köze van az esküvőhöz, esetleg magához a személyhez, aki a játékot bemutatja. Fontos, hogy tudjuk hány darab van benne mielőtt elindítjuk útjára. Adjuk körbe a játékosok között, akiknek az a feladata, hogy találják ki mennyi ez a szám. A legközelebb álló választ adó a nyertes, aki természetesen elnyeri magát az üveget.
Ehhez a játékhoz először is szükségünk van néhány tekercs hófehér WC-papírra. Az esküvőn osszuk a résztvevőket két vagy több 3-5 főből álló csoportra. Mindegyik csoport válasszon egy modellt az esküvői ruhájukhoz (az örömanyák általában tökéletes alanyok erre). A feladat mindegyik csoportnak, hogy tervezzen és készítsen el egy "esküvői ruhát" természetesen WC-papírból. Bármilyen kiegészítőt felhasználhatnak (ékszer, virág, fátyol, fejdísz stb.), de magát a ruhát muszáj papírból készíteni. A csoportokat természetesen ki más bírálná el, mint e téma szakértője a menyasszony. Nagy mulatságban lesz mindenkinek része, nem beszélve arról, hogy az elkészített fotók örök emlékként szerepelnek majd az albumban.
Ezzel a játékkal garantáltan sokat nevethetünk. Bármilyen partin nagy sikerrel játszható! Szükségünk van annyi helyre, hogy a játékosok (10-15 fő) körbe állhassanak. A kör közepére helyezzük el az előre elkészített és gondosan becsomagolt kis ajándékokat. Rendszerint eggyel kevesebbet ahány játékos van. Az ajándékok legyenek kívánatosak, különböző formájúak és használjunk más-más színű papírt és szalagot a csinosításukra. Az ajándékok csak apróságok legyenek (pl. a 100 forintos boltból), kicsi vicces dolgok, vagy apró szappanok, fürdőgolyók, pici képkeret stb. Állítsuk be az órát 10-15 percre (játékosok számától függően). Először is kezdjük a játékot a menyasszonnyal. Adjunk neki egy pár dobókockát és kérjük meg, dobjon. Ha duplát dob választhat egyet az ajándékok közül. Adja tovább a kockákat a körben. Ha valaki duplát dob természetesen elvehet egyet az ajándékok közül. Ha elfogytak az ajándékok középről, akkor kezdődik csak igazán a játék, hiszen a nekünk igazán tetszőt elvehetjük bárkitől. Folyamatosan járjon körbe a kocka, hogy minél több esély jusson mindenkire a szabott játékidőben. Amikor a játékidő lejár már nem lehet tovább rabolni. Mindenki megkaphatja azt, amelyet a kezében tart. Egy dologra vigyázzunk: senki se tudja meg, hogy az ajándékok csupán vicces apróságokat tartalmaznak. Nagyobb lesz így a meglepődés és a nevetés a végén.
Játsszuk el, hogy az esküvőnek vége és eljött a nászéjszaka ideje. Sajnos azonban áramszünet tör ki, de a menyasszonynak elő kell készülni a fontos eseményre ebben a tökéletes sötétségben. Kössük be a vőlegény szemét és adjuk oda a "bőröndjét" amit gondosan megtöltöttünk különböző kellékekkel. Muszáj magára vennie egytől egyig, amit benne talál! Tegyünk bele mindent, ami egy nászútra kell: napszemüveg, férfi alsónemű, nagy méretű női fehérnemű, kertész kesztyűt stb. (természetesen mindezeket a ruhájára ölti). Amikor elkészült fotózzuk le!
Szükségünk van egy papír vagy szövet zsákra, amibe 10-15 egyszerű mindennapi tárgyat rejtünk (pl. fogkefe, videokazetta, toll). Adjuk oda a zsákot a vendégeknek, akiknek 30 másodperc alatt minél több dologról kizárólag tapintás útján találják ki mi az, és ezt írják is le. A legtökéletesebb listát adó a győztes.
Minden résztvevő kapjon egy tollat, papírt és egy kemény fedelű dossziét, amin lehet rajzolni. Kérjük meg őket, hogy írják rá a nevüket a papírra és fordítsák meg. Majd kérjük meg őket, hogy tegyék a lapot a fejükre és így rajzolják le a menyasszonyt. Adjunk kb. 2 percet, hogy befejezhessék a munkát és mondjuk el Nekik: ügyeljenek a részletekre is, pl.: fátyol, ékszer stb. Az idő leteltével megnézhetik a mestermunkát, amit természetesen az illetékes, vagyis a menyasszony fog elbírálni. Biztosak lehetünk a nevetésben! A menyasszony megtarthatja a rajzokat, melyeket egy mappában elhelyezhetünk kedves emlékként.
Egyszerűnek tűnik, pedig nem az. Szükségünk van egy tálra, egy zacskó rizsre és kb. 50 biztonsági kapocsra. (minél kisebb annál jobb) Töltsük meg a tálat félig rizzsel és a kapcsokkal. Kössük be a játékosok szemét, és kérjük őket, találják meg a kapcsokat. Aki a legtöbbet találja 30 másodperc alatt az a győztes. Hihetetlen milyen versengésbe kezd ilyenkor mindenki.....
Előkészületként a játékvezetőnek beszélni kell a vőlegénnyel és összeállítani a kérdéssort (10-15 db). A kérdések őrá és a választottjára vonatkozzanak, de a menyasszony erről nem tudhat! Írjuk fel a kérdéseket egyenként egy-egy kártyára és a hátuljára a vőlegény válaszát. A következő kérdések lehetnek: Mi a vőlegény kedvenc étele? ˇ Ha a vőlegény egy sztár lehetne, ki lenne ő? ˇ Melyik napon csókolták meg egymást először? ˇ Mikor találkoztak először? ˇ Hol találkoztak először? ˇ Milyen állathoz hasonlít a vőlegény? (Legyünk kreatívak!) A játékvezető olvassa fel a kérdéseket a csoportnak. Minden játékos becsülje meg mennyit fog kitalálni majd a menyasszony. Kérdezzük meg most a menyasszonyt! Minden kérdésnél olvassuk fel hangosan a vőlegény válaszát is. Nagy vidámságot és rengeteg nevetést válthat ki.
 
Mit rejt a táska?
Kérjük meg a vendégeket tegyék ki a táskájukat az asztalra. Készítsünk egy listát azokról a dolgokról, melyeket vélhetőleg itt találhatunk. Legyenek közönséges és ritka dolgok is. A tárgyakat pontozzuk, és akinek a legtöbb pontja gyűlik össze a nyertes. Egyes dolgok persze extra pontot érnek: tűzvörös rúzs, tükör, fénykép kedveséről, stb. Nagyszerű mulatságot jelent, de olyanokra is kell gondolni, akik csupán a pénztárcájukkal és egy papír zsebkendővel érkeznek. A lista végtelen lehet, mint ahogy a mulatság is.
Az írás öröme
Adjunk egy-egy csoportnak szólistát melyből egy levelet, verset kell írniuk a menyasszonynak vagy a vőlegénynek. A szavaknak természetesen viccesnek kell lenni, pl. : tisztítószerek nevei: Mr. Muscle, Vanish, Dove, Bip; vagy egyéb környezetünkben található dolgok: méz, szaloncukor, jázmin, mirtusz, rozmaring, mimóza; de bármilyen az élettel kapcsolatban álló szavak is lehetnek: élet, jövő, remény, megegyezés, élvezet, vidám stb. Legyünk ötletesek! A szövegek írására adjunk időt, esetleg előfeladat is lehet, de mindenféleképpen fel kell olvasni a párnak hangosan, amit garantált jókedv követ majd.
Seprűtánc
Régen a legénybúcsú a gonosz szellemek elűzésére szolgált. Ilyenkor a vőlegény barátai edények összeütésével nagy zajt csaptak. Ma a vőlegény elbúcsúzik a legényélettől, s ehhez a barátok sok szerencsét kívánnak, konfettit, szalagokat szórnak, lufikat eresztenek el, egyszóval buliznak.
Karaoke
Általában kedvcsinálónak szoktunk bevezető dalt énekelni, nektek a Summer Nights című duettet ajánlom, biztosíthatlak róla benneteket, hogy mindenki legnagyobb örömére és megelégedésére fogjátok énekelni.
Alma / narancstánc
Minden pár kap egy gyümölcsöt, ezt kell a homlokukhoz szorítaniuk, míg táncot lejtenek. Nyertes az, aki a legtovább bírja.
Csípős krumpli
Éjfélkor az a szokás, hogy a menyasszony leveszi a fehér ruhát, s piros, ún. menyecske ruhába öltözik. Kendővel bekötik a fejét, s kötényt adnak rá, fakanalat tesznek a kezébe. Egy férfi a vendégek közül egy fazekat, vagy lábost és egy fakanalat vesz a kezébe, hangosan többször összeüti, s közben elkiáltja magát: "Eladó a menyasszony!" Ilyenkor a vendégek sorban táncolnak az ifjú asszonnyal, de csak akkor, ha a fazékba pénzt dobnak. Egyesek viccesen egy alsónadrágot rejtve a zsebükbe "még a gatyájukat is odaadják" az aráért. Amikor a férj megunja, hogy az asszony kézről-kézre jár, ellopja a fazekat, odaszalad az asszonyhoz, ölbe kapja, és kiszalad vele az ajtón.
Újságtánc
A vendég párok egy-egy A/3 méretű újságon táncolnak, vigyázva, hogy az újságról ne lépjenek le. Aki lelép, kiesik. 2 percenként az újságlapokat félbe kell hajtani, így a táncterület is felére csökken. Nyertes az, aki a legtovább marad a táncban.

A bejegyzés trackback címe:

https://stilusoseskuvo.blog.hu/api/trackback/id/tr321384304

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Címkék: esküvő esküvői játékok
süti beállítások módosítása